200 tys. zł pozyskane przez ratusz na remont zaplecza szatniowego na krytej pływalni

Temat dnia, Wiadomości

Dziś w Ciechanowie podpisano umowę na dofinansowanie do modernizacji zaplecza szatniowego basenu przy ul. 17 Stycznia. Po wykonaniu remontu podłóg i ścian zamontowane będą nowe, elektronicznie otwierane szafki. Realizację przedsięwzięcia wesprą środki pozyskane z „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

-Zainteresowanie programem było ogromne. Ta edycja jest wyjątkowa. Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego po analizie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel z pierwotnie zakładanych 10 mln zł do prawie 31 mln zł. W ten sposób daliśmy szansę wszystkim samorządom, które przygotowały dobre wnioski i przedstawiły najciekawsze inicjatywy  – podkreślił marszałek Adam Struzik.

W subregionie ciechanowskim dofinansowano 21 projektów na kwotę ponad 2,7 mln zł.  Maksymalne dofinansowanie do projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Fot. UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco