23-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Temat dnia, Wiadomości

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki kierującego audi. 23-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca był trzeźwy, jednak wynik narkotestu dał podstawy do dalszych ustaleń. Od kierującego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, w pobliżu Dąbrowy (gm. Strzegowo). Jak wynika z ustaleń na miejscu tego zdarzenia, kierujący audi a4, na widok radiowozu zahamował i zaczął zawracać. Patrol ruchu drogowego, widząc podejrzane zachowanie kierującego, ruszył w kierunku audi z włączonymi sygnałami. Pomimo tego siedzący za kierownicą audi nie zatrzymał się, kontynuując ucieczkę w kierunku Dąbrowy, a następnie Dalni. W momencie gdy patrol wyprzedzał kierującego audi, ten zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w bok radiowozu, a na następnie zatrzymał się na chodniku. Nikt nie odniósł obrażeń. Młody kierowca był trzeźwy, jednak wynik narkotestu dał podstawy do dalszych ustaleń. Od kierującego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia, a postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco