Miasto doczeka się muzeum historycznego? Istnieje taka możliwość!

Wiadomości

Budynek, w którym znajdowała się siedziba UB ma szansę na przekształcenie go w muzeum. Instytut Pamięci Narodowej popiera przedsięwzięcie.

Jak informują członkowie Społecznego Komitetu „Niepodległy Ciechanów 100”, którzy wyszli z taką propozycją, poparcie IPN daje możliwość zwrócenia się w tej sprawie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Możliwe jest to za pośrednictwem władz samorządowych i rządowych.

Podkreślają również, że istnieje pilna potrzeba ratowania historycznego charakteru budynku po PUBP. Ważna rola jaką odegrał Ciechanów w walce o niepodległą Polskę wciąż nie została upamiętniona, a historyczny budynek ulega zniszczeniu. Na ścianach piwnic już zaczynają zanikać słowa modlitw i inicjały wydrapane przez więźniów podziemia antykomunistycznego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy i radni miejscy od wielu lat występowali z inicjatywą utworzenia w budynku muzeum historycznego, ale brakowało zainteresowania ze strony władz.

4 komentarze do “Miasto doczeka się muzeum historycznego? Istnieje taka możliwość!”

  1. No tak… lepiej późno niż wcale. Bodaj dwa lata temu, a może i trzy gdy ten budynek stał pusty i do sprzedania za grosze… to ja proponowałem żeby zakupiono go albo przez Muzeum na biura chociażby, albo przez Urząd Miasta na potrzeby właśnie Muzeum Miasta dla potrzeb Pracowni Dziejów Miasta… czy coś takiego… Miejsce przecież skropione krwią… Teraz się obudzono jak kupił ktoś i remontuje. Pewnie już wszystkie ślady w piwnicznych celach więziennych i karcerze zostaną zatarte … Czy sprzeda? Na pewno nie za grosze…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco