Ciechanowianin w drużynie wicemistrzów Polski

Wiadomości

W dniach 1-2 lipca 2021r. na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie rozegrano XXXVII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym . W zawodach wzięło udział 20 drużyn i 161 zawodników. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw reprezentacja naszego województwa zajęła zaszczytne drugie miejsce. Warto wspomnieć, że wśród zawodników kadry Mazowsza znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie – asp. Sławomir Skibiński, który od wielu już lat reprezentuje kadrę województwa mazowieckiego, a także kraju.

Aktualnie asp. Sławomir Skibiński przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Sporcie Pożarniczym, które odbędą się w Kazachstanie w dniach od 30 sierpnia do 6 września 2021 r.

Kilka słów na temat konkurencji, w których rywalizują zawodnicy:

1. Pożarniczy tor przeszkód – konkurencja polegająca na przebiegnięciu 100 m. i równoczesnym wykonaniu następujących czynności:

pokonaniu ściany,

rozwinięciu i połączeniu 2 odcinków węża pożarniczego W52,

pokonaniu równoważni,

podłączeniu jednego końca linii wężowej do nasady rozdzielacza, a drugiego do prądownicy.

2. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej – to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na trzecie piętro.

3. Pożarnicze ćwiczenie bojowe – Zadanie wykonuje 7 strażaków

Zawodnicy mieli za zadanie zbudować linię ssawną do ustawionego obok motopompy zbiornika, linię główną i 2 linię gaśnicze. Po zajęciu stanowisk przez prądowników – napełnić 10 l zbiornik wodą podawaną przez otwory nalewowe w tarczach.

Fot. KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco