Cyberoszuści okradli mławiankę. Policja ostrzega

Temat dnia, Wiadomości
Policjanci z mławskiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą ostrzegają przed metodą oszustów, wysyłających link do pobrania wpłaty na popularnym portalu ogłoszeniowym. Jak podkreślają policjanci, to bardzo popularna metoda przestępców. Coraz więcej osób traci w ten sposób pieniądze  z kont bankowych.  Ostatnio oszuści okradli 32-letnią mieszkankę Mławy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mławianka wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym akcesoria dla dzieci. Zainteresowana osoba skontaktowała się ze sprzedającą i wysłała link po pobrania wpłaty pieniędzy za zakupiony towar. Mławianka otworzyła link i w formularzu wpisała szczegółowe dane konta bankowego a następnie kod aktywacyjny, który otrzymała od oszusta. Po zakończeniu transakcji, okazało się, że nie pobrała pieniędzy na swoje konto, za to z jej konta ktoś kilkakrotnie dokonał wypłaty.

Użytkownicy portali ogłoszeniowych są narażeni na działania oszustów, w tym cyberprzestępców, wykorzystujących niewiedzę internautów.  Korzystając z takich portali trzeba zachować szczególną ostrożność i zapoznać się z informacjami administratora, dotyczącymi działania hakerów. Zanim skorzystamy z jakiegokolwiek udostępnionego linka, należy sprawdzić, czy jest bezpieczny. Takiej weryfikacji można dokonać chociażby na stronie portalu ogłoszeniowego, w zakładce „Sprawdź link do odbioru wpłaty”.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco