DANUTA RINN FESTIWAL w Opinogórze

Kultura

DANUTA RINN FESTIWAL to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wypracowało już własną markę i wpisało się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki. Półfinały odbędą się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w  27 października 2019 r. Jako gwiazda wystąpi Monika Urlik.

W tym roku odbywa się 4 już edycja Danuta Rinn Festiwal. Gościem festiwalu będzie Andrzej Rybiński, którego piosenki wykonywane będą w konkursie a on sam wystąpi jako gwiazda Koncertu Galowego.  W ten sposób Danuta Rinn Festiwal prezentuje także innych artystów ważnych dla polskiej kultury muzycznej.  Koncert finałowy jest zwieńczeniem wielomiesięcznych etapów Festiwal. Wystąpią w nim osoby, które zwyciężyły w przesłuchaniach regionalnych i półfinale    Tradycją festiwalu już od pierwszej edycji są, występy młodych artystów z „żywymi” muzykami.

O nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament dba Artur Grudziński Band.

Etapy Festiwalu

Eliminacje regionalne dla Województwa Mazowieckiego odbyły się 28.09.2019 Centrum Kultury w Łomiankach, Lidzbarku 4.10.19, w Wilczynie 10.2019, w Kielcach 24.10.2019

Półfinały odbędą się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w  27 października 2019 r. Jako gwiazda wystąpi Monika Urlik.

Finały w Domu Kultury KADR w Warszawie ul. Rzymowskiego 32 w dniach 14,15 listopada.

15 Listopada na Gali finałowej jako gwiazda wystąpi Andrzej Rybiński, który w tym roku obchodzi 70 lecie urodzin i 55 lecie pracy artystycznej. Koncert poprowadzi Maria Szabłowska.

– Bardzo ważne jest dla nas by eliminacje regionalne odbywały się miejscowościach, które nie mają statusu miasta wojewódzkiego. Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w telewizji, radiu, a która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy dać młodym ludziom szanse na spotkanie się z muzyką „inną” – świadomie nie piszę „złą”, czy „dobrą”. Takie spotkania mają wpływ  na ich życie, mogą odmienić ich myślenie o życiu, muzyce, kulturze. Nasz festiwal integruje ludzi. Zależy nam by o takie emocje wyzwalać w ludziach. W organizacji Festiwalu i koncertu współpracują z nami: ZAiKS, STOART, Rebelia Media Group, a także regionalne ośrodki kultury.  W 2018 mieliśmy młodzież z 7 regionów Polski a udział w eliminacjach wzięło 87 osób z całej Polski. W tym roku nie znamy jeszcze pełnej liczby osób, ale sądzimy że z racji, że ośrodków które z nami współpracują jest 10, uczestników będzie znacznie więcej. Medialnie wspiera nas TVP Warszawa, TVP Kultura, oraz Polskie Radio RDC, oraz lokalne telewizje i rozgłośnie radiowe. Fundatorem nagród jest  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI, rodzina Danuty Rinn – Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla, a także Menager Gwiazd (Agnieszka i Krzysztof Gwiazda) – poinformowała nasz portal Danuta Błażejczyk –  Prezes Fundacji Apetyt na Kulturę FAnK

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco