Dodatkowe środki dla ciechanowskiego szpitala

Temat dnia, Wiadomości

Ponad 650 tys. zł z budżetu województwa trafi do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego.

 Wzrost środków spowodowany jest w wielu sytuacjach rosnącymi cenami materiałów budowlanych i kosztem wykonania inwestycji. Jak zauważa marszałek Adam Struzik obecna sytuacja rynkowa wymaga dostosowania budżetów. – Jesteśmy świadkami boomu budowlanego i to rynek dyktuje ceny. Koszt wielu inwestycji, na które zabezpieczyliśmy środki planując budżet na ten rok jest już nieaktualny, co coraz częściej pokazują nierozstrzygnięte przetargi. Stąd decyzja o zwiększeniu środków na niezbędne inwestycje i zakupy sprzętowe – dodaje.

Pomoc dla szpitali

– Dokonujemy zwiększenia budżetu, aby nasi mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do świadczeń medycznych, a nasze placówki mogły oferować usługi na jak najwyższym poziomie – podsumowuje członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma blisko 570 tys. zł z przeznaczeniem na modernizację i doposażenie oddziałów szpitalnych. Kolejnych ponad 88 tys. zł dodatkowych środków zasili budżet przeznaczony na utworzenie ośrodka udarowego.

Fot. SSzW w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco