Działkowcy są pieniądze do wzięcia

Temat dnia, Wiadomości

Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

 Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Ma pomóc działkowcom w realizacji ważnych dla nich inwestycji w ogródkach działkowych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. – Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa. 

Do 40 proc. dofinansowania

 Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Podmioty mogą złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektów. Ponad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Działkowcy chętnie korzystają z pomocy samorządu województwa mazowieckiego – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – W czasie pandemii ogródki działkowe to dla wielu osób odskocznia od codziennego życia. Z tych miejsc korzystają nie tylko osoby starsze, ale coraz częściej na terenie ROD-ów można zobaczyć całe rodziny. Dofinansowania mają poprawić komfort oraz bezpieczeństwo na tych terenach. W ramach tego programu udało się już m.in. zmodernizować sieć wodociągową na terenie ogródków działkowych „SONA” w Opinogórze.

 Więcej informacji oraz potrzebne formularze można znaleźć na stronie internetowej www.mazovia.pl

Grafika.mazovia.pl

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco