I Charytatywne Zawody Strzeleckie Akademii Prochu i Ognia

Wiadomości

W sobotę (19 października) na strzelnicy w Chotumiu koło Ciechanowa zorganizowane zostaną charytatywne zawody strzeleckie. Całość zebranych środków zostanie przekazana na leczenie żołnierza 5 Mazowieckiej Brygady OT, który od 1,5 roku choruje na nowotwór oraz na rzecz żołnierza 2 Orel, który wymaga kosztownej rehabilitacji po wypadku samochodowym. 

Adam Kowalski jest żołnierzem jednostki wojskowej w Ciechanowie. Od półtora roku walczy z nowotworem układu krwiotwórczego. Leczenie pochłania ogromne ilości energii, ale też pieniędzy – ciągłe dojazdy do szpitala w Warszawie, leki, ściśle określona dieta. Dlatego też wsparcie finansowe jest bardzo istotne.

Łukasz Rumiński to żołnierz 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. W maju zeszłego roku uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa szyjnego. Jedyną szansą Łukasza na powrót do sprawności jest kosztowna rehabilitacja.

Dlatego właśnie 19 października na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Chotum k. Ciechanowa odbędą się I Charytatywne Zawody Akademii Prochu i Ognia.
Strzelanie z pistoletu oraz ze strzelby gładkolufowej, pokaz sprzętu wojskowego, multimedialny trenażer strzelecki, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, a to wszystko w szczytnym celu.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i kwalifikacje. Organizatorzy zachęcają również do zabrania swoich pociech, gdyż najmłodsi też znajdą coś dla siebie.

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów od godziny 9:00. Koszt udziału – 40 zł.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco