II miejsce i Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu

Wiadomości

Wczoraj w ramach projektu „Siebie NIE truję – innych uświadamiam i szanuję” drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołotczyźnie zdobyła II miejsce i Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Event edukacyjno – sportowy dla młodzieży z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu garnizonu mazowieckiego, został przeprowadzony  w Wierzbicy.  – Celem eventu było promowanie właściwych postaw społecznych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz promowanie wolnego od nałogów, zdrowego stylu życia. Zakładanym efektem przedsięwzięcia będzie zmotywowanie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swoich umiejętności sportowych. Środowisko odbiorców powyższego eventu jest najtrudniejszym adresatem, ale i najważniejszym dla naszej formacji w profilaktyce społecznej. Niejednokrotnie wychowankowie tego typu ośrodków mają za sobą konflikty z prawem, a także eksperymentowanie z używkami.  Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w formie gry terenowej, z kilkoma punktami realizacji zadań specjalnych (konkurencji). Konkurencje zawierały elementy sportowe, survivalu /toru przeszkód/, edukacyjno-informacyjne, w tym z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa oraz wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej wobec uzależnień – informuje podkom. Ewa Brzezińska z ciechanowskiej policji.

W skład drużyn wchodzili wychowankowie MOW/MOS z terenu garnizonu mazowieckiego (około 15 drużyn).

– Głównym celem projektu „Siebie NIE truję – innych uświadamiam i szanuję” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” jest zapobieganie i przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy, w tym podniesienie świadomości społecznej, w szczególności dzieci i młodzieży o zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie tych substancji. Cel ten chcą osiągnąć poprzez budowanie lokalnych systemów bezpieczeństwa, przy zaangażowaniu i znaczącej roli w tej dziedzinie policjantów do spraw profilaktyki społecznej, a także pośrednim udziale nauczycieli i rodziców z obszaru garnizonu mazowieckiego – dodaje podkom. Ewa Brzezińska.

 

Fot KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco