Kto się pospieszy, ten szybciej otrzyma pieniądze

Wiadomości

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz przedsiębiorcy nie spieszą się ze składaniem PIT-ów. Z Urzędem Skarbowym w Ciechanowie rozliczyło się do tej pory  ok. 15 tysięcy podatników.

Według danych urzędu, liczba złożonych zeznań podatkowych za rok 2017 powinna wynosić 38 tysięcy. Deklaracje, które do tej pory wpłynęły stanowią zatem ok. 40 proc. Większość – 72 proc. została złożona drogą elektroniczną. Właśnie tę formą rozliczeń polecają pracownicy ciechanowskiej „skarbówki”. Bo, jak tłumaczą, to najprostszy, najszybszy i najwygodniejszy sposób rozliczenia podatków, pozwalający m.in. uniknąć oczekiwania w kolejce na złożenie PIT-u.

Zeznanie PIT za 2017 r. podatnicy obowiązkowo muszą złożyć do 30 kwietnia. Jednak wcześniejsze rozliczenie z fiskusem opłaca się szczególnie osobom, które w zeznaniu wykażą nadpłatę podatku. Bowiem im szybciej złożona deklaracja, tym szybciej otrzymany zwrot pieniędzy.

Jak informuje Urząd Skarbowy, zwrot podatku następuje w terminie nawet 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego. Oznacza to, że podatnicy którzy dostarczą formularze pod koniec kwietnia, mogą czekać na pieniądze nawet do końca lipca.

Aby sprawnie rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną, najlepiej skorzystać ze stron internetowych Ministerstwa Finansów: www.edeklaracje.gov.pl lub www.szybkipit.pl.

3 komentarze do “Kto się pospieszy, ten szybciej otrzyma pieniądze”

  1. Pit złożony przez internet 23 lutego, jeszcze nie mam zwrotu. Usneli tam? W tamtym roku po półtora tygodnia miałam zwrot, a w tym to ja nie wiem co oni robią. Jak my mamy niedopłate to trzeba 2 zł od razu zapłacić, bo cię straszą że zaświadczenia od nich nie dostaniesz. Złóż przez internet mówili… Będzie szybciej mówili…

    Odpowiedz
  2. niezlaeżnie czy w styczniu czy w kiwetniu wyczekaj człowieku swoje trzy miesiące. tak jest w Ciechanowie, nie oszukujmy się

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco