Wiesz jak dbać o symbole narodowe?

Wiadomości

Jak eksponować polską flagę i poprawnie wykonywać hymn państwowy oraz dlaczego śpiewamy „wrócim się przez morze” – na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w miniprzewodniku „Biało-czerwona i hymn Polski”.

Miniprzewodnik został opracowany w MSWiA. To obowiązkowa lektura dla przedstawicieli urzędów i instytucji, ale także dla każdego Polaka, który z honorem i szacunkiem powinien traktować symbole narodowe. Publikacja zawiera najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi oraz bezbłędnego wykonywania hymnu. Wskazuje jak prawidłowo postępować z symbolami narodowymi oraz jak wystrzegać się błędów związanych z ich wykorzystaniem.

W miniprzewodniku opisano także pomyłki najczęściej popełniane podczas wykonywania hymnu RP. Dowiadujemy się m.in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy i kto popełnił błąd w nazwisku hetmana Stefana Czarnieckiego. Jest także pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego oraz nuty.

Miniprzewodnik to streszczenie dwóch poradników pt. „Biało-czerwona” i „Hymn Polski” wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dostępny jest w wersji do czytania i samodzielnego wydrukowania dla każdego na www.mswia.gov.pl .

MINIPRZEWODNIK__MSWiA_DO_CZYTANIA

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco