Jedyna taka na świecie. Będzie gotowa w tym roku

Wiadomości

W Ciechanowie wrą prace, które mają przywrócić świetność jednej z najbardziej niezwykłych wież na świecie. Chodzi o dawną wieżę ciśnień. Niebawem w miejscu, w którym stoi będzie się też mieścić Eksploratorium Matematyki i Techniki.
22-metrowa metalowa konstrukcja zwieńczona zbiornikiem na wodę w kształcie

Fot. UM Ciechanów

obwarzanka od ponad 40 lat stoi nieużytkowana. Zaraz po tym jak została wzniesiona okazało się, że wieża „nie wytrzyma” ogromnej ilości wody jaką miała zostać napełniona.

Teraz obiekt ma szansę na nowe życie.

– Prace trwają w zasadzie cały czas, są przerywane tylko wtedy, gdy nie pozwala na to pogoda. Wieża zachowa swój oryginalny kształt – zapewnia Renata Jeziółkowska z ciechanowskiego ratusza.

I niebawem stanie się wizytówką Ciechanowa. Obiekt będzie podświetlany, spore zmiany zajdą też na terenie na którym stoi. Jakie? – dość powiedzieć, że inwestycja pochłonie 10 mln. zł. Miasto pozyskało na ten cel także unijne pieniądze.

Powstanie Eksploratorium Matematyki i Techniki

Będzie się ono mieścić w nowobudowanym pawilonie o powierzchni 600m kw. W budynku znajdą się m.in. pomieszczenia edukacyjne, w których odbywać się będą warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania naukami ścisłymi. Ciechanów już podjął współpracę m.in. z warszawskim Centrum Nauki Kopernik

U podstawy wieży pojawi się m.in. oczko wodne w kształcie pierścienia. W pobliżu ustawione zostaną rzeźby. Będą też alejki spacerowe (zimą będą zamieniać się w „tory saneczkowe”), ławki i dużo zieleni.

Warto dodać, że ciechanowska wieża w międzynarodowym rankingu The World Geography została uznana za jedną z najbardziej niezwykłych wież na świecie. Na to miano zasłużyła sobie dzięki nietypowej konstrukcji. Wieża to swego rodzaju koszyk z gigantycznym obwarzankiem na górze.

12 komentarzy do “Jedyna taka na świecie. Będzie gotowa w tym roku”

 1. Mnie osobiście podoba się to, że są wiadomości z regionu, a nie tylko z Mławy, tyle ze powinno być rozgraniczenie na te z Mławy i na te z regionu.
  Niejednokrotnie klikam na artykuł myśląc, że dotyczy Mławy, a się okazuje, że dotyczy Ciechanowa czy Mławy. Przykład takiego tytułu: „Ratusz rozda mieszkańcom 2 tys. ekologicznych toreb”,
  Gdyby w takim wypadku przed tytułem pisało „Ciechanów” w ogóle nie otwierałbym strony, no ale portalowi widocznie między innymi o to chodzi, żeby zmylić czytelnika i mieć większą klikalność, bo dzięki temu ma więcej reklamodawcówm

  Odpowiedz
 2. Nie masz racji że nikogo nie obchodzi. Mnie to interesuje. Już od dawna zauważyłam że Nasza Mława nie jest tylko lokalna i myślę że to dobry kierunek. Może rzeczywiście nazwa portalu powinna zostać zmieniona bo jak ktoś słusznie zauważył informacje jakie puszczją nie pochodzą tylko z Mławy a nazwa jednak taka a nie inna. To że piszą o Ciechanowie to dobrze. Świadczy to o tym że portal się rozwija. Na codzień pracuję w Mławie a mieszkam w Ciechanowie a ten portal jest dla mnie podstawowym źródłem iformacji. Dlatego cieszę się że piszą co dzieje się w okolicy.

  Odpowiedz
  • Janino, rozumiem Cię. Jednak skoro jesteś z Ciechanowa to Twoim podstawowym źródłem informacji nie jest [wymoderowano] ? Pytam bo skoro jesteś z Ciechanowa to więcej informacji o swoim mieście masz właśnie na tej stronie. Ja nie jestem przeciwnikiem pisania o wydarzeniach w sąsiednich miastach. Nawet dobrze, że takie są. Jednak ostatnio zbyt dużo artykułów jest tu o Ciechanowie. Jeśli portal Nasza Mława idzie w tym kierunku to w takim razie niech piszą też o tym co się dzieje w Przasnyszu, Działdowie, Żurominie. Jak już pisałem wcześniej – portale ciechanowskie nie piszą o wydarzeniach u nas z wyjątkiem wypadków, stłuczek i zatrzymań. A wiemy wszyscy, że mieliby o czym pisać.

   Odpowiedz
   • Nie mów mi gdzie i co mam czytać. Ciechanowskie media to głównie wypadki, kronika policyjna oraz informacje z urzędów. Jednym słowem bida. Jak to lubisz nie mam nic przeciwko. W żadnym portalu ciechanowskim nie ma też takiej ilości interesujących artykułów jak na Naszej Mławie. Po za tym w święta i niedziele portale są krótko mówiąc – NIECZYNNE.

    Odpowiedz
 3. Kolejny artykuł ktory nie dotyczy Mławy. Po co nazywacie portal NaszaMlawa skoro piszecie o Ciechanowie? No codziennie przynajmniej jeden artykul musi być o Ciechanowie. Nazwijcie sie NaszRegion i nie wprowadzajcie czytelników w błąd. Mało kogo interesuje ze w Ciechanowie powstaje fontanna albo co innego, naprawdę..

  Odpowiedz
  • Dokładnie, masz rację. Jestem tego samego zdania. Można oczywiście napisać co się dzieje w ościennych miejscowościach. Jednak tak częste pisanie o tym mieście zaczyna mnie lekko denerwować. A już artykuł o rekrutacji przedszkoli w Ciechanowie komu jest potrzebny? Rozumiem taką informację na regionalnym Radio 7 ale na Naszej Mławie…. ?Oni na swojej stronie piszą (jakby celowo) o nas tylko wtedy jeśli wydarzy się jakaś stłuczka lub policja zatrzyma kogoś za przekroczenie prędkości, itp……Tylko niech ktoś ”mądry” nie pisze, żeby w takim razie nie czytał jeśli mi się nie podoba…..Bo to nie tędy droga.

   Odpowiedz
   • Codziennie czytam portal a nie mieszkam w Mławie. Radio 7 jest regionalne gdyż słychać tylko w regionie a internet jest ogólnoświatowy. Nasza Mława jest portalem internetowym więc dociera dalej niż radio. Tym samym możliwości rozwoju ma większe. Co do nazwy to rzeczywiście treść przerosła formę i może warto pomyśleć o zmianie kierunku na szerszy a nazwy na bardziej uniwersalną.

    Odpowiedz
  • Sposób postrzegania rzeczywistości na poziomie starego przysłowia .. Volkswagen dla niemców, Polska dla polaków, Mława dla mławiaków a papier do d..y

   Odpowiedz
   • Człowieku, jak można tak wyolbrzymiać. Właśnie przez takie teksty ludzie szukają zaczepki w wirtualnym świecie. Nie mówię o żadnych podziałach na Mławę czy Ciechanów bo nie w tym rzecz tylko jednak jeśli wchodzę na portal mławski chciałbym poczytać o Mławie bo stąd pochodzę i mnie to interesuje. Nagłówki często wprowadzają w błąd bo na pierwszy rzut oka dana inwestycja mogłaby być realizowana w Mławie a okazuje się w treści ze chodzi o Ciechanów. To zniechęca zdecydowanie stałych czytelników

    Odpowiedz
  • Dużo ludzi z poza Mławy zagląda na ten portal. Sam jestem tego przykładem. Wydaje mi się że artykuły z innych miejscowości to ukłon redakcji w stronę czytelników z sąsiednich miejscowości. Mi osobiście to odpowiada.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco