Kierowca z promilami zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Na sygnale, Temat dnia

W piątek ( 03.06.br) dzięki obywatelskiej postawie trzech młodych mężczyzn doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

3 czerwca br. ok. godz. 16:20 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w m. Wólka Garwarska gm. Glinojeck trzech młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu ciechanowskiego i  przasnyskiego  ujęło nietrzeźwego kierującego pojazdem  Skoda Octavia.  Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 56-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili kierowcy Skody dalsza jazdę i zmusili do zatrzymania, zajeżdżając drogę własnym pojazdem. Kierującego pojazdem Skoda Oktavia  poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce Policji do wyjaśnienia.

Godna naśladowania postawa innych kierowcy jest dowodem na to, że coraz częściej mówimy stanowcze „nie” pijanym kierowcom.

Również 3 czerwca br. o godz. 03:30 w m. Gołymin Ośrodek funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audii, którym poruszał się 27-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu. Ponadto kierujący miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

podkom. Bożena Kuklak

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco