Kierownik PP w Sońsku będąc na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Temat dnia, Wiadomości

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 61-latek, którego zatrzymał policjant ciechanowskiej komendy w czasie wolnym od służby. Mieszkaniec pow. ciechanowskiego jechał fordem, a jego tor wskazywał na to, iż może być pijany. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 18:00 Kierownik Posterunku Policji w Sońsku będący na urlopie jadąc drogą gminną Bieńki-Karkuty – Drążewo zauważył przed sobą samochód osobowy marki Ford Mondeo, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pijany. Gdy tylko kierowca samochodu zatrzymał pojazd policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego ciechanowskiej komendy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili podejrzenia kierownika posterunku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w organizmie 61-latka znajduje aż się 1,5 promila. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Apelujemy o rozsądek na drodze! Piłeś? Nie jedź!

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco