Konkurs dla małych firm. Można wygrać pieniądze na rozwój

Wiadomości

Do 30 marca właściciele przedsiębiorstw mogą zgłosić się do udziału w konkursie o wsparcie finansowe na rozwój i realizację swoich pomysłów.

Inicjatywa kierowana jest do młodych firm z terenu całego województwa mazowieckiego, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami (produktami bądź usługami).

– Zależy nam szczególnie na małych firmach, które funkcjonują stosunkowo krótko na rynku, ale które mają świetne pomysły, wykorzystują nowe technologie – po to, aby ich pomysł wdrożyć, a także, by mogły z nich korzystać też te większe firmy. Coraz częściej duże przedsiębiorstwa ukierunkowują swoje działania na współpracę ze start-upami, dostrzegając w nich potencjał innowacyjny, którego nie są w stanie wygenerować we własnych strukturach – wyjaśnia Aleksandra Szwed, zastępca dyrektora departamentu rozwoju regionalnego i funduszy europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.
Z dokumentu przygotowanego dla Startup Poland wynika, że głównym źródłem finansowania się start-upów są własne oszczędności. Stąd pomysł, by najlepszych start-upowców wesprzeć nagrodą finansową. Na laureatów czeka m.in. 20 tys. zł brutto za pierwsze miejsce, 15 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie. Poza tym mogą liczyć na doradztwo (w tym bezpłatne konsultacje u partnerów konkursu), udostępnienie kontaktów do podjęcia współpracy, ale też pomoc przy wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania oraz promocję.
-Kluczem jest pomysł. I takie perspektywiczne koncepcje chcemy nagradzać. Mamy świadomość, że czasem nawet najlepszej idei brakuje odpowiedniego wsparcia do „przekucia” jej w produkt z którego będą mogli korzystać inni – tłumaczy marszałek Adam Struzik.

Regulamin, formularze i zasady oceniania .

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco