Komiks „1918 Ciechanów” już w sprzedaży!

0
81

Z okazji 100-lecia polskiego komiksu, a także 100-lecia odzyskania przez nasz piękny kraj niepodległości ukazał się  komiks „1918 Ciechanów”.
Uwaga! Komiksy zakupisz w Ciechanowie – wyłącznie – w Księgarni Między Kartkami ul. Warszawska 37! Cena komiksu to 30 złotych.
Komiks „1918 Ciechanów” przybliża lokalnych bohaterów, którzy w znoju i w trudzie, walczyli pełnym sercem i z wielkim oddaniem o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Publikacja ukazuje się także z okazji 100-lecia komiksu polskiego!
Scenariusz komiksu stworzył Dariusz Cybulski, natomiast rysunki wykonał Rafał Kado.
Wydawnictwo: Kado Studio, Coyot PRESENTS
Rałał Kado. Ciechanowianin, rysownik komiksów, karykatur, ilustracji książek dla dzieci, pomysłodawca, scenarzysta i rysownik komiksu pt.: „Ciechan – narodzenie”. Rysownik komiksu pt.: „Opin. Pan trzech pagórków”, „Władca diamentów”, „Legenda o Łydyni”, „Kapitan N”. Rysownik ilustracji do książek dla dzieci tj.: „Ciechan”, „Przyjaciel wiatr”, „Dzieci Marcela”, „Leśni przyjaciele”, „Przygody trzech pigmejów”, „Jak rodzina mrówek dom budowała”, „Jak rodzina mrówek ogród urządzała”. Jest współtwórcą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt. Ciechan”. Propaguje czytanie wśród najmłodszych i organizuje warsztaty i spotkania autorskie w szkołach i przedszkolach.
Dariusz Cybulski. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Komiksów Historycznych, a także Komixtury na warszawskiej Pradze. Szef marki Coyot PRESENTS, wydawca albumów „Hasło Vertigo” i „X2 – Kazimierz Sabbat”. Kurator wystaw co bardziej obiecujących artystów. Współpracujący z polskimi wydawnictwami i festiwalami komiksu, dawny naczelny Komiksowej Agencji Informacyjnej. Animator kultury, organizator, dziennikarz, „domorosły” rysownik i scenarzysta. Brodniczanin wychowany na komiksach Tadeusza Baranowskiego.
PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię