Główna Kultura Muzyczny weekend w Zgrzycie - Żywiołak i Kaliber 44

Muzyczny weekend w Zgrzycie – Żywiołak i Kaliber 44

-

W piątek Żywiołak, w sobotę szwedzkie zespoły The Headlines oraz Shuvit, a w niedzielę Kaliber 44. To będzie bardzo muzyczny weekend w ciechanowskim klubie Zgrzyt.

Żywiołaka przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje, ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o „polskim neofolku”. Wzorem najlepszych kapel tworzących styl „innovative folk” w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej.
Losy grupy burzliwe, nastąpiło kilka zmian personalnych, a nawet przerwa w działalności. Ale w kwietniu 2016 roku ma miejsce premiera kolejnej epki zespołu pt „Muzyka psychoaktywnego Stolema”, którą to zespół otwiera swoją kolejną fascynację dziejami i wierzeniami dawnego Pomorza. Jest to jak zapowiadają „drobny przedsmak” przed dwoma albumami inspirowanymi tym razem dziełami Oskara Kolberga oraz wielu innych etnografów, naukowców i związanych z Pomorzem poetów jak choćby: Gerard Labuda, Jerzy Samp, Jerzy Treder, Jan Rompski, Paweł Szefka czy Józef Łęgowski.

- R E K L A M A -"))

W sobotę dwa szwedzkie zespoły punk rockowe grające dwie różne europejskie trasy spotykają się w Ciechanowie.
THE HEADLINES. Melodyjny, przebojowy punk rock z rock&rollowym zacięciem i świetnym damskim wokalem, swoją muzyką przywołujący na myśl takie zespoły jak Rancid czy Deadline. Zespół przez ostatnie dwa lata zagrał trasy koncertowe w Kanadzie, Chinach oraz całej Europie, a tym razem trafią do Ciechanowa. Jest to jedyny koncert zespołu w Polsce.
SHUVIT. Ten koncert będzie jak jazda na desce w słonecznej Kalifornii! Jak mówią ci coś takie nazwy jak Millencollin, NOFX, Blink182, Satanic Surfers czy No Use For A Name to już wiesz, czego można się spodziewać. Panowie z Malmö grają szybkiego, melodyjnego, sprawnego technicznie punkrocka sięgającego do tradycji takiej muzyki lat 90tych. Ciekawostką jest, że producentem ich ostatniego albumu jest nie kto inny, a właśnie Mathias Farm z Millencollin!

W niedzielę Ciechanów odwiedzi KALIBER 44 – pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku wystąpią w ciechanowskiej Fabryce Kultury ZGRZYT.
Płyty tej formacji określane są mianem kultowych a koncerty przyciągają rzesze fanów. W 2016 Kaliber powrócił z nowym albumem. Miniony rok był dla zespołu pasmem sukcesów. Album „Ułamek tarcia” osiągnął status złotej płyty. Zespół jest w świetnej formie, dał kilkadziesiąt niesamowitych koncertów, m.in. wystąpił jako gwiazda na takich festiwalach jak OFF, Orange Warsaw, Hip Hop Kemp czy Solidarity of Arts.
Abradab i Joka mówią: “…Mimo, że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy.
Jako support zagra TMS – zwycięzca II edycji Żywego Rapu! Mieszanka klasyki, nowoczesności, treściwego rapu, ale także i mocnego śpiewu! Pojawi się z materiałem promującym Jego debiut na legalnej scenie!

Bilety na koncerty do nabycia w klubie i na stronie www.zgrzyt.info

 

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A