niedziela, 24 października 2021
GłównaKulturaReggaeNarracja po raz kolejny w Zgrzycie

ReggaeNarracja po raz kolejny w Zgrzycie

-

ReggaeNarracja w Fabryce Kultury Zgrzyt powraca. W najbliższą sobotę (28 kwietnia) o  godz. 20.00 gościem Fabryki Kultury Zgrzyt będzie Vavamuffin.

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu „Vava”.
Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego
zespołu.

- R E K L A M A -"))

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:
Vabang! (2005) Cd, Lp – debiut. Płyta roku wg magazynu Free Colours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce;
Dubang! (2006) Cd, Lp – płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród
remixerów Zion Train, Nucleus Roots, Jah Free, dj FeelX, Activator Mario Dziurex…;
Hooligan Rootz (2007) Cd – singiel promujący nadchodzącą płytę;
Sekta (2006) 7” – singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki;
Inadibusu (2007) – drugi studyjny album zespołu;
Radio Vavamuffin (2008) – singiel promujący nadchodzący album;
Mo' better rootz (2010) – trzeci studyjny album zespołu;
Solresol (2013) – czwarty studyjny album zespołu;
V (2016) – piąty studyjny album zespołu.

Po koncercie afterparty
ONE LOVE ( JEDNA MIŁOŚĆ ) SOUNDSYTEM czyli efekt fascynacji kulturą ciężkich basowych brzmień prosto ze słonecznej Jamajki, grający Reggae/Dub na sound systemowym nagłośnieniu o maksymalnej mocy 3 kW.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A