GłównaKulturaDziś w Ciechanowie rusza festiwal filmowy

Dziś w Ciechanowie rusza festiwal filmowy

-

Projekcje filmów, panele z ekspertami, spotkania z filmowcami i apel pamięci – tak Ciechanów uczci Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się dziś i potrwają do niedzieli (4 marca). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Rano rozpocznie się Retrospektywa Festiwalu Filmów Dokumentalnych Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci połączona z blokiem edukacyjnym dla młodzieży.

- R E K L A M A -"))

Wydarzenie będzie okazją do spotkań z filmowcami, historykami, producentami oraz z tymi, którzy przez lata narażali życie walcząc o wolność Polski. W trakcie dwóch dni Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy, wystawy, odbędą się panele dyskusyjne, spektakle i koncerty.

godz.8.15 – Projekcja filmu „Gurgacz” oraz prelekcja edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej dla młodzieży klas gimnazjalnych i szkół średnich (Kino „Łydynia)

godz.10.30 Rozpoczęcie I Dnia Retrospektywy – prowadzenie: Arkadiusz Gołębiewski, i Marcin Wikło (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz.10.45 – Blok filmowy dla młodzieży:
„Niezwyciężeni” , „Inka. Zachowałam się jak trzeba” , „Kochankowie z lasu” (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz. 12.15 – Prezentacja projektu „Młodzi dla Historii” – prowadzenie Arkadiusz Gołębiewskii Marcin Wikło oraz projekcja filmu „Matka Roja”,. Po filmie spotkanie z jego autorami i wprowadzenie do warsztatów „Nagraj dziadka komórką“.

(Sala widowiskowa PCKiSz)

godz.13.00 – Warsztaty „Nagraj dziadka komórką” – prowadzenie: Marcin Wikło. Warsztaty eksperckie dotyczące aktywacji lokalnych środowisk (Kawiarnia Artystyczna PCKiSz)

godz.15.00 – Panel ekspercki „Aktywacja lokalnych środowisk pozarządowych“ – prowadzenie: Dorota Parzymies, Marcin Wikło (Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz)

godz. 16.30 – Rozmowa Marcina Wikło z Teresą Kaczorowską, autorką nowej książki „Dziewczyny Obławy Augustowskiej” (Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz)

godz. 17.00 – Gala Retrospektywy Festiwalu NNW. W programie: wręczenie świadkom historii statuetek Sygnetów Niepodległości i Drzwi do Wolności, koncert Łukasza Juszkiewicza, monodram Piotra Cyrwusa „Zapiski czerwonogwardzisty”. Prowadzenie: Marcin Wikło. (Sala widowiskowa PCKiSz)
Podczas Retrospektywy Festiwalu NNW będzie można obejrzeć wystawę historyczną „Twarze Polski”, autorstwa Arkadiusza Gołębiewskiego (hol PCKi Sz).

Do 20 marca w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz można oglądać wystawę grafiki „Niezłomni – Centennial“ Hanny Haski.

Retrospektywy odbywają się w ramach projektu „Cykl retrospektyw w ramach Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci”, realizowanego przez Stowarzyszenie Scena Kultury, współfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

1 marca 2018 rok.

godz. 9.30 – Rozpoczęcie II Dnia Retrospektywy (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz. 9.45 – Blok filmowy: „Tropem Wyklętych”, „Scieżki Gryfa”, Po filmach panel dyskusyjny. (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz. 11.15 – Żywa lekcja historii (spotkanie ze świadkami historii i ich rodzinami) (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz. 12 .30 – Pokaz filmu „Podwójnie wyklęty”, Po filmie spotkania z autorką. (Sala widowiskowa PCKiSz)

godz. 17.00 – UROCZYSTOŚĆ Z APELEM PAMIĘCI PRZE DAWNĄ SIEDZIBĄ PUBP W CIECHANOWIE (ul.11 Pułku Ułanów Legionowych)

godz. 18. 00 – Projekcja filmu „Gurgacz. Kapelan Wyklętych“, (Kawiarnia Artystyczna PCKiSz)

Podczas Retrospektywy Festiwalu NNW będzie można obejrzeć wystawę historyczną „Twarze Polski”,autorstwa Arkadiusza Gołębiewskiego (hol PCKi Sz).

Do 20 marca w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz można oglądać wystawę grafiki „Niezłomni – Centennial“ Hanny Haski.

 

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A