GłównaKulturaW PCKiSZ odbył się koncert Pieśni Wielkopostnych „Stwórco łaskawy”

W PCKiSZ odbył się koncert Pieśni Wielkopostnych „Stwórco łaskawy”

-

10 kwietnia 2019 roku w Kawiarni Artystycznej odbyła się kolejna Artystyczna Środa. Tym razem był to koncert Pieśni Wielkopostnych „Stwórco łaskawy”, w wykonaniu prof. Marii Pomianowskiej z zespołem

„Wiele pieśni wielkopostnych nie wnika w materię czy strukturę zdarzeń ewangelicznych ani w ich sens dogmatyczno-intelektualny. Wyrażają głównie emocje i uczucia” – tłumaczy w materiałach dołączonych do swojej płyty Maria Pomianowska. Na albumie Stwórco łaskawy” wokalistka, instrumentalistka i popularyzatorka muzyki etnicznej zebrała utwory ze zbiorów Oskara Kolberga i ks. Michała Marcina Mioduszewskiego. Wybrane przez Pomianowską pieśni ściśle odnoszą się do Ewangelii, a jednak zachowują swój lokalny koloryt. 

- R E K L A M A -"))

Zespół występił w składzie: prof. Maria Pomianowska – śpiew, instrumenty smyczkowe, opracowania utworów, kierownik artystyczny, Aleksandra Kauf – śpiew, instrumenty smyczkowe, Hubert Giziewski – akordeon.

foto: PCKiSz

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A