Walentynkowy weekend w Zgrzycie

0
54

Fabryka Kultury Zgrzyt przygotowała na nadchodzący weekend nie lada atrakcje.

W piątek 15 lutego na scenie Zgrzytu pojawi się SIKSA. To swoisty eksperyment artystyczny, w którym na pierwszym  miejscu jest mocny, zmuszający do myślenia przekaz. O Siksie zaczęło  być głośno po ubiegłorocznym OFF Festiwal. Ich energetyczny koncert nie mógł przejść nie zauważony. Wydana w 2018 roku płyta ” Stabat Mater Dolorosa”  jest
nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku – muzyka poetycka.
W sobotę 16 lutego w Zgrzycie zagra natomiast Sidney Polak -warszawiak, piewca  Warszawy i warszawskiej Chomiczówki na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love – jednego z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych. W roku 2004 rozpoczął karierę solową albumem pt.: „Sidney Polak” za który otrzymał 3 Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku – muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk.
Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt.; „3” wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny „przekaz” swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty.
Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia.

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię