Mieszkańcy Mazowsza mają najwięcej komputerów?

Po godzinach, Wiadomości, Znalezione w sieci

Ile mamy komputerów, czy mieszkańcy Mazowsza chętnie dokonują zakupów przez Internet, jakim zainteresowaniem cieszą się internetowe usługi administracji publicznej?

Z dotychczasowych badań wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych wiemy, że mazowieckie jest jednym z najbardziej rozwiniętych cyfrowo województw. Możemy pochwalić się najwyższym w Polsce odsetkiem gospodarstw domowych wyposażonych w komputery i Internet (86 proc., podczas gdy średnia ogólnokrajowa to 82 proc.). Mieszkańcy Mazowsza są również najaktywniejsi pod względem zakupów w sieci: prawie 51 proc. mieszkańców województwa korzystało ze sklepów internetowych (średnia dla Polski wyniosła 45 proc.). Nieco niższy wskaźnik zanotowano w przypadku internetowych usług administracji publicznej: z oferty e-administracji korzystało 35 proc. mieszkańców województwa mazowieckiego (liderem było pomorskie – 36 proc.).

W 2017 r. smartfony były najpopularniejsze wśród młodych ludzi w Polsce – tego typu urządzenie posiadało 93 proc. uczniów i studentów. Najmniej użytkowników smartfonów znalazło się natomiast wśród emerytów (27 proc.) oraz rolników (32 proc.). Czy ta dysproporcja utrzyma się również i w tym roku? Odpowiedź przyniesie prowadzone obecnie przez statystykę publiczną badanie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Główny Urząd Statystyczny kolejny raz bada wykorzystanie komputerów i Internetu w Polsce. Badanie ankietowe „Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych” jest prowadzone w całym kraju – również na Mazowszu – od 3 kwietnia do 11 maja.

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco