Młody kierowca uciekał przed policją. Był poszukiwany oraz posiadał narkotyki

Na sygnale

Ciechanowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Jachranki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz posiadał narkotyki. Za wszystkie te przestępstwa, 21-letni kierowca wkrótce odpowie przez sądem. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

 

W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zauważyli na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia z ul. Tatarską fiata, który nie posiadał zewnętrznego oświetlenia. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Ten pomimo, że widział sygnały policjantów, zawrócił na skrzyżowaniu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Kierowca fiata gwałtowanie skręcił na teren posesji, wybiegł z pojazdu i dalej uciekał pieszo. Policjanci szybko zatrzymali uciekającego mężczyznę. W trakcie czynności kierowca zachowywał

się agresywnie był nadpobudliwy i nerwowy. W związku z jego zachowaniem został doprowadzony do jednostki Policji. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 21-letni mieszkaniec Jachranki nie posiadał uprawnień do kierowania, jest poszukiwany, a dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim torebkę foliową z amfetaminą.

Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność substancji odurzających. W

zależności od ich wyników, oprócz odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, może on usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. 21-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco