Ciechanów znów przejezdny. Duża inwestycja skończona

Region, Wiadomości

Ulica Sienkiewicza przeszła gruntowną przebudowę. Przez wiele miesięcy droga była fragmentami zamykana, a kierowcy zmuszeni byli korzystać z wyznaczonych objazdów. Prace budowlane właśnie się zakończyły. Teraz to jedna z najładniejszych ulic w mieście.

Zamontowano wiaty przystankowe, ławki, stojaki na rowery i kosze. W sobotę (3 lutego), ostatni przebudowywany odcinek drogi został udostępniony kierowcom. W ramach inwestycji powstała ścieżka rowerowa. Przebudowano  jezdnię z nawierzchni z kostki kamiennej.  Kostka która leży na ulicy pochodzi z rozbiórki dotychczasowej drogi – została przełożona. Nawierzchnia  nie mogła być zmieniona, ponieważ obszar drogi objęty jest ochroną konserwatorską.

Nowa  bitumiczna nawierzchnia została położona jedynie na nieco ponad 200-metrowym fragmencie jezdni na wysokości dworca autobusowego. Przebudowane zostały też chodniki po dwóch stronach ulicy. W jej ciągu zbudowano 8 zatok autobusowych, zatoki postojowe oraz zjazdy. Zamontowano 6 stylizowanych wiat przystankowych, postawiono m.in 15  gablot. Docelowo na ulicy Sienkiewicza ma być 40 ławek, 24 stojaki na rowery, 22 gabloty wystawowe (pozostałe pojawią się na terenie budowanego park&ride). Wymieniono też oświetlenie uliczne, teren przyległy  do ulicy został zagospodarowany zielenią.

– Była to bardzo poważna inwestycja, wymagająca od nas takich działań, które zachowają dawny klimat ulicy, jednocześnie przystosowując ją do współczesnych potrzeb kierowców, rowerzystów i pieszych. Zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo, estetyczny wygląd i funkcjonalność. Jest to charakterystyczna ulica, którą teraz naprawdę możemy się pochwalić. Docierają do mnie opinie mieszkańców, że jest jedną z najładniejszych, jeśli nie najładniejszą, ulicą w Ciechanowie. Cała dzielnica „Bloki” zmienia się. Niebawem nowy wygląd zyska otoczenie dworca kolejowego, gdzie powstaje park&ride, rośnie hala targowa. Zrewitalizujemy krzywą halę z placem Piłsudskiego, planujemy termomodernizację budynków” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Kierowcy proszeni są o stosowanie się do znaków. Organizacja ruchu jest nieco inna niż przed remontem.

Modernizacja ul. Sienkiewicza jest pierwszą w Ciechanowie inwestycją przeprowadzoną w ramach planu inwestycyjnego RIT (Regionalne Inwestycje Terytorialne) dla subregionu ciechanowskiego.

Kompleksowa modernizacja ul. Sienkiewicza to element ogromnego miejskiego projektu inwestycyjnego, obejmującego budowę park&ride z ponad 200 miejscami przesiadkowymi, budowę nowej drogi obwodowej, zakup dwóch autobusów niskoemisyjnych, w tym jednego elektrycznego, montaż systemu informacji pasażerskiej. Na cały projekt miasto pozyskało ponad 33 mln unijnego dofinansowania

 

2 komentarze do “Ciechanów znów przejezdny. Duża inwestycja skończona”

  1. Jechałam dziś tą ulicą, naprawdę robi wrażanie, nie ma porównania z tym co było. Teraz ma taki trochę przedwojenny klimat sprytnie połączony ze współczesnością. Wygląda naprawdę bardzo ładnie, największym zaskoczeniem były bardzo wiaty przystankowe – rewelacja. Szkoda, że w Mławie chociaż w rejonie rynku i parku takich nie ma.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco