Okradał automaty płatnicze przy myjniach. Skradzione pieniądze wydawał w automatach do gier

0
322
Fot. Pixabay

Do 10 lat więzienia grozi 21-latkowi, który włamywał się do automatów płatniczych przy samoobsługowych myjniach na terenie Ciechanowa. Policyjne dochodzenie wykazało, że podejrzany mężczyzna na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy dokonał 4 takich włamań.

Śledczy z ciechanowskiej komendy zakończyli postępowanie dotyczące włamań do automatów z pieniędzmi na terenie Ciechanowa. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w grudniu ur.. Sprawcę udało się zatrzymać na początku lutego, kiedy to właściciel jednej z myjni samochodowej podjechał na jej teren, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania automatów wrzutowych zauważył, że brakuje kasetki z bilonem po czym natychmiast powiadomił o tym fakcie policję. Starty oszacował na blisko 3 tys. zł.

Ciechanowscy kryminalni szybko ustalili, że sprawca poruszał się samochodem VW Golf i aby nie zostać zdemaskowanym częściowo zakrył tablice rejestracyjne. Jak się okazało włamywacz nie odjechał daleko, skradzione pieniądze wydawał w automatach do gier oddalonych od myjni o niespełna 300 metrów. W jego aucie policjanci znaleźli narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do włamań, a także plastikowe kasetki z myjni -jak się później okazało – pochodzące z przestępstwa.

Część pieniędzy z ostatniego nocnego przestępstwa dało się odzyskać. Ponadto przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli substancje psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione.

Po zatrzymaniu 21-letniego mławianina kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu w sumie 4 zarzutów dotyczących włamań.

Jak się bowiem okazało w nocy z 10 na 11 grudnia 2018 roku włamał się do wrzutnika monet odkurzacza znajdującego się na jednej z ciechanowskich myjni skąd zabrał 4 złote.  Swój czyn ponowił w nocy z 16 na 17 grudnia na tej samej myjni skąd skradł 49 złotych. Niezrażony małymi łupami, tej samej nocy włamał się jeszcze do automatu kolejnej myjni.
Akt oskarżenia przeciwko amatorowi automatów płatniczych wkrótce trafi do
ciechanowskiego sądu. Teraz może grozić mu do 10 lat więzienia.
PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię