Pożar w gminie Regimin. Dwie osoby uwięzione w mieszkaniu

0
739
sdr

W piątek (8 marca) w godzinach popołudniowych do stanowiska kierowania komendanta powiatowego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w miejscowości Szulmierz.

Około godziny 15:00 do SKKP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Szulmierz (gm. Regimin). Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze znajdują się dwie osoby, które nie mogą samodzielnie opuścić budynku. Dyżurny SK KP do momentu dojazdu pierwszego z zastępów straży pożarnej prowadził rozmowę telefoniczną z jedną z osób przebywających w mieszkaniu, udzielając instrukcji postępowania podczas pożaru. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar na korytarzu i klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń przez ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu odnalezienia i ewakuacji przebywających tam osób. Równocześnie podano dwa prądy wody celem ugaszenia pożaru. Budynek oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym.

W trwającej półtorej godziny akcji udział brały trzy zastępy JRG Ciechanów, jeden zastęp OSP Lekowo i jeden zastęp OSP Szulmierz.

fot. KP PSP Ciechanów

 

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię