Prowadzili rozlewnię podrobionych perfum. Zostali zatrzymani [WIDEO]

0
143
fot. policja.pl

Ponad 158 tysięcy sztuk podrobionych perfum, 3700 sztuk innych kosmetyków, oraz kilka tysięcy metek odzieżowych przechwycili na Mazowszu funkcjonariusze policji i służby celno-skarbowej.

Do zatrzymania osób, które wypuszczały na rynek podróbki, doszło w Lesznowoli, w powiecie piaseczyńskim. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku, w którym znaleźli kompletną, działającą linię produkcyjną służącą do rozlewania perfum, a przy niej pracujące dwie kobiety narodowości ukraińskiej.
Podczas przeszukania zabezpieczono gotowe półprodukty w postaci szklanych fiolek, nakrętek, etykiet,  mechanizmów do spryskiwania, perfum w płynie znajdujących się w 48 plastikowych bańkach o pojemności około 20 litrów, a także blisko 131 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej.
Posiadana przez funkcjonariuszy wiedza  pozwoliła im dodatkowo na kontrolę innej posesji w powiecie piaseczyńskim, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli kolejne podrobione perfumy i kosmetyki oraz metki.
Gdyby wszystkie te produkty były oryginalne ich wartość rynkowa wynosiłaby około 20 miliony złotych.
Zatrzymani podczas akcji obywatel Armenii i troje obywateli Ukrainy trafili do policyjnej celi. Cała czwórka już usłyszała zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Akcję przeprowadzili Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

fot. policja.pl

 

ŹRÓDŁOPolicja.pl
PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię