U sąsiadów: włamywali się i kradli co popadnie

0
115

Podejrzani o włamania do domków letniskowych na terenie gm. Nowe Miasto i gm. Joniec wpadli w ręce policjantów. 27 i 28- latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Na początku lutego do płońskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń owłamaniach do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych mieszczących się na terenie gm. Nowe Miasto i gm. Joniec. W każdym przypadku sprawcy wyłamywali lub podważali drzwi, a po wejściu do środka kradli praktycznie wszystko co wpadło im w ręce. Ich łupem padły m.in. gryfy do ćwiczeń wraz z obciążeniem, butle gazowe, szable, łuki sportowe, elektronarzędzia, piły
spalinowe, agregaty prądotwórcze, meble, rowery, drobne narzędzia, paliwo oraz złom. Pokrzywdzeni ponosili straty o wartości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Zajmujący się tą sprawą płońscy kryminalni przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Nasielsku szybko ustalili dwóch podejrzewanych o włamania mężczyzn. W czasie przeszukania w miejscu zamieszkania 27 i 28-latka (mieszkańców gm. Nasielsk) znaleźli przedmioty skradzione z domków letniskowych z terenu pow. płońskiego oraz wiele
innych mogących pochodzić z kradzieży.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a znalezione u nich rzeczy zostały zabezpieczone.
Płońscy stróże prawa ustalili, że dokonali oni w sumie 10 włamań do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych na terenie gm. Nowe Miasto i okolic.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.
ŹRÓDŁOKPP Płońsk
PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię