niedziela, 24 października 2021
GłównaNa sygnaleUwaga! Seria włamań. Kradną w dzień, wchodzą przez okno

Uwaga! Seria włamań. Kradną w dzień, wchodzą przez okno

-

Na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kolejnych trzech włamań do domów jednorodzinnych. Sposób działania sprawców we wszystkich przypadkach jest bardzo podobny. Złodzieje działają w dzień, a do domu dostają się poprzez wyłamanie drzwi tarasowych czy też okna. Ich łupem padają pieniądze, biżuteria, sprzęt elektroniczny, czy instalacja w przypadku domów w budowie.

Od początku roku ciechanowska policja odnotowała siedem tego typu zdarzeń. Sprawcy swoją uwagę koncentrują na osiedlach domków jednorodzinnych, które są na uboczu miasta.

-Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na policję. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję pod nr telefonu 997 lub 112 – radzi oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, komisarz Jolanta Bym.

- R E K L A M A -"))

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A