GłównaNa sygnaleWyciek kwasu siarkowego w Zygmuntowie

Wyciek kwasu siarkowego w Zygmuntowie

-

Na skutek awarii dwóch pracowników zakładu zostało poszkodowanych

Wczoraj 10 września o godz. 20:16 KP PSP otrzymała zgłoszenie o wycieku kwasu siarkowego z instalacji przemysłowej na terenie zakładu  w m. Zygmuntowo.

- R E K L A M A -"))

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu stwierdził wyciek kwasu siarkowego z instalacji przesyłowej. Na skutek awarii dwóch pracowników zakładu zostało poszkodowanych i w momencie dojazdu JOP znajdowali się w karetce ZRM. Wszyscy pracownicy hali w której doszło do wycieku opuścili obiekt (cztery osoby) Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie wyznaczono strefy niebezpieczne. Następnie ratownicy zabezpieczeni w ubranie ochronne i aparaty ochrony dróg oddechowych zlikwidowali źródło wycieku. Rota po opuszczeniu strefy udała się do kabiny dekontaminacyjnej. W trakcie prowadzonych działań ZRM zabrał do szpitala na SOR dwóch poszkodowanych pracowników. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza w celu przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia. Na tym zakończono działania, na miejscu pozostała Policja. W działaniach trwających 2h31min udział brało pięć zastępów straży pożarnej- relacjonuje oficer prasowy KP PSP mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Fot. KP PSP Ciechanów

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A