Nietrzeźwy kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscami z pasażerem

Na sygnale, Temat dnia

Mieszkaniec Ciechanowa chcąc uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zamienił się miejscami z pasażerem. Kierowca hondy miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie pełniąc służbę na terenie Ciechanowa zauważyli samochód marki Honda, który wjechał w ulicę Mleczarską a następnie zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Tam kierowca pojazdu zamienił się miejscami z pasażerem. Kilka chwil później policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Pojazd był prowadzony przez inną osobę niż chwilę wcześniej. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy dało wynik negatywny, natomiast badanie pasażera, który kilka minut wcześniej kierował samochodem wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 43-letni mieszkaniec Ciechanowa chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Mieszkaniec Ciechanowa za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco