„Niewidzialne” w Małym Kinie

Wiadomości

13 kwietnia premiera „Niewidzialnych”, najnowszego filmu Pawła Sali. Od 14 kwietnia film znajdzie się również w repertuarze Małego Kina Łydynia.

„Niewidzialne” w reżyserii Pawła Sali to szokujące, mocne i bezkompromisowe kino autorskie. Film oparty na dramacie „Szwaczki” autorstwa Sali wejdzie do polskich kin 13 kwietnia. Na ekranie zobaczymy nagradzane aktorki: Sandrę Korzeniak, Halinę Rasiakównę, Natalię Rybicką i Aleksandrę Popławską oraz debiutującego na wielkim ekranie Pawła Dobka.

– Film Pawła Sali „Niewidzialne” tnie odważnie, boleśnie: do kości. To bardzo inny film – jeśli chcemy zrozumieć skrzywdzonych i poniżonych –trzeba go zobaczyć – mówi Agnieszka Holland​.

Spod podłogi starej szwalni wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania. Zaciek na zagrzybionej ścianie przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. W śmietniku na podwórku odkryta zostaje makabryczna tajemnica. W tej scenerii trzy szwaczki, trzy pokolenia kobiet, trzy podejścia do życia i wreszcie trzy różne, mroczne tajemnice. Niejako w przeciw wadze, mamy tu również młodego, inteligentnego i wykształconego Krojczego oraz tajemniczą Marię Miracle – symbol szczęścia i luksusu z „lepszego świata”.
Czy zamknięte w małej, ciemnej suterenie kobiety, „niewidzialne” dla społeczeństwa i wyzyskiwane przez nieobecnego pracodawcę, zdają sobie sprawę, że ta niemal niewolnicza praca daje im poczucie sensu i przynależności społecznej? Co czeka je kiedy pozwolą sobie na przekroczenie granicy pokory?

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco