Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Temat dnia, Wiadomości

Wzorową postawą i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec pow. mławskiego. Dzięki jego czujności i szybkiej reakcji uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 2 promile w organizmie i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek tuż przed południem dyżurny otrzymał zgłoszenie informujące o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Ciechanowie na ul. Kargoszyńskiej. Mężczyzna zauważył dziwne zachowanie kierowcy już na trasie z m. Pawłowo do Ciechanowa, wtedy też powiadomił o swoich spostrzeżeniach operatora nr 112. Kierowca renaulta nie trzymał się swojego pasa ruchu wyjeżdżając na czołówkę innym pojazdom. Zgłaszający widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy, uniemożliwił mu dalszą jazdę na ul. Kargoszyńskiej w Ciechanowie. Mężczyzna zajechał mu drogę swoim pojazdem a następnie zabrał kluczyk od pojazdu.

Odważne zachowanie mieszkańca pow. mławskiego być może zapobiegło tragedii. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 59- letniego mieszkańca Ciechanowa wykazało blisko 2 promile.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco