Oszukały ekspedientkę metodą „na rulon”, Policja publikuje zdjęcia .

Temat dnia, Wiadomości

Trwają czynności mławskich kryminalnych w sprawie oszustwa metodą „na rulon”, podejrzane to dwie kobiety. Zarejestrowały je kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 3 marca, w jednym ze sklepów przy ul. Napoleońskiej w Mławie. Do sklepu weszły dwie kobiety, które po zrobieniu niewielkich zakupów zapłaciły za towar banknotem o nominale 200 zł. Otrzymały resztę z wydanej kwoty. Chwilę później zrezygnowały z zakupionego towaru i poprosiły o zwrot swojego 200- złotowego  banknotu. Przyjętą wcześniej resztę, zwiniętą w rulon, oddały ekspedientce. Jak się później okazało, kobiety ukradły 100 zł. Obie oszustki zarejestrowały kamery monitoringu w sklepie.

Metoda działania oszustów na tzw. rulon, ma wiele modyfikacji. Polega ona jednak  na tym, by wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, ukraść część banknotów z pliku lub podmienić ich nominały na mniejsze, lub w mniej wartościowej walucie. Aby uniknąć kradzieży, należy dokładnie sprawdzać , jaką kwotę i w jakich banknotach otrzymujemy, dokładnie przeliczając gotówkę.

Policja apeluje do osób, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub mają informacje, mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości o niezwłoczny kontakt z Policją. Informację można przekazać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 47 703 62 00 lub 47 703 62 57.

Fot. KPP Mława

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco