Pierwsza taka placówka w Polsce została otwarta w powiecie ciechanowskim

Wiadomości

Pracownia bezpieczeństwa ruchu drogowego otwarta

W piątek (11 października) w I Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowie została otwarta pracownia bezpieczeństwa ruchu drogowego. To pierwsza taka placówka w Polsce, która na celu ma przygotowanie młodzieży do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wkrótce I LO ogłosi nabór dla uczniów którzy chcieliby wziąć udział w projekcie

Jak informuje starostwo powiatowe, uroczyste rozpoczęcie działalności pracowni nastąpiło o godzinie 9:30, kiedy to dyrektor I LO Marzena Zmysłowska wraz ze Starostą Ciechanowskim Joanną Potocką-Rak, Dariuszem Szczygielskim – dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Cezarym Chodkowskim – dyrektorem Ciechanowskiego oddziału WORD-u i Adamem Smuniewskim – dyrektorem handlowym spółki E-kierowca otworzyli drzwi do wyżej wspomnianej pracowni.

– W spotkaniu wzięła udział również młodzież uczęszczająca do Krasiniaka, została im przedstawiona między innymi aplikacja na smartphone’y pozwalająca na rozwiązywanie testów na prawo jazdy, jest to wygodna forma przygotowania się do egzaminu, z której można korzystać wszędzie, potrzebny jest tylko telefon czy tablet. Jednak aplikacja to nie wszystko, gdzie lepiej zweryfikować pozyskaną wiedzę jeżeli nie za kierownicą? Pracownia została wyposażona w realistyczny symulator prowadzenia samochodu. Uczeń siadający za sterami tej maszyny nie ruszy w wirtualną podróż dopóki nie zapnie pasów czy nie zapali świateł. Komunikat wyskakujący na ekranie nie pozwoli na normalną jazdę. Działanie symulatora przetestował komendant ciechanowskiej Komendy Powiatowej Policji Grzegorz Grabowski –  dodaje ciechanowskie starostwo.

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco