Pijani kierowcy zatrzymani w weekend

Na sygnale, Temat dnia

W miniony weekend na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, dwóch z nich posiadało aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony piątek (20.05.) w miejscowości Ropele funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audii, którym poruszał się 48-letni mieszkaniec gminy Ciechanów. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu. Ponadto kierujący miał już zatrzymane prawo jazdy.

Również w piątek na ul.Fetlińskiej w Ciechanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Ford 20-letniego mieszkańca powiatu makowskiego. Kierujący był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad dwa promile. Ponadto w toku czynności policjanci ustali, iż mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę (21.05.) w Ciechanowie na Placu Jana Pawła II funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audii, który chwile wcześniej popełnił wykroczenie, wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych. Zatrzymany do kontroli 35-letni mieszkaniec gminy Ciechanów był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organiźmie ponad dwa promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie posiadał wymaganych badań technicznych.

W niedzielę (22.05.) w Ciechanowie na parkingu osiedlowym przy ul.Powstańców Wielkopolskich policjanci ujawnili pojazd m-ki VW Golf, którego kierujący gwałtownie poruszał się po parkingu. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości, wykazała iż 27-letni mieszkaniec powiatu płońskiego miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.   

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

inf. podkom. Bożena Kuklak, KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco