„Pitbull. Ostatni pies” w kinie Łydynia. Wybierzecie się zobaczyć Dodę?

Kultura, Wiadomości

Wczoraj (15 marca) do polskich kin wszedł „Pitbull. Ostatni pies”. Od dzisiaj film jest w repertuarze ciechanowskiego kina. Jedną z głównych ról zagrała w nim pochodząca z Ciechanowa piosenkarka Dorota Rabczewska „Doda”.

I to jej udział w produkcji wywołał najwięcej kontrowersji związanych z serią, której dwie pierwsze części wyreżyserował Patryk Vega.
Jak podaje serwis wp.pl uważa się, że to właśnie przez ciechanowiankę Vega zrezygnował z kręcenia ostatniej części trylogii.
– Nie robię kolejnego „Pitbulla”, ponieważ próbowano mi narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego. Czuję się odpowiedzialny za własne kino jak za swoje dziecko. W tej sytuacji uznałem, że wolę w ogóle nie robić tego filmu, niż mam nakręcić coś, czego będę się wstydził latami – tłumaczył enigmatycznie Vega, cytowany przez wp.pl.
Reżyserię powierzono Władysławowi Pasikowskiemu i jeśli wierzyć pierwszym recenzjom, które pojawiły się po premierze zarówno on, jak i Doda, doskonale wywiązali się ze swoich zadań.
Nie pozostaje więc nic innego, jak iść do kina i samemu ocenić. W Ciechanowie film będzie wyświetlany codziennie od 16 do 30 marca. Dzisiaj zaplanowano seanse o 18.15 i o 20.45. Bilety można kupić w kasie i na stronie internetowej kina.

Fabuła filmu kręci się wokół dochodzenia policjantów z wydziału terroru, którzy wyjaśnić muszą śmierć Soczka, partnera Majamiego. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety z powodu zmian organizacyjnych i zwolnień, w wydziale brakuje rąk do pracy. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, komendant ściąga do stolicy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. Tym sposobem w Warszawie zjawia się Despero, Metyl oraz Nielat, zwany obecnie Quantico, który przylatuje prosto z Waszyngtonu. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – niejaka Czarna Wdowa… – czytamy w opisie fabuły

W filmie wystąpili: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Michał Kula, Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Marian Dziędziel, Iza Kuna, Zbigniew Zamachowski i Agnieszka Kawiorska. Gościnnie zagrali: Katarzyna Nosowska oraz bokserzy – Artur Szpilka i Dereck Chisora.

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco