Plac zabaw na błoniach zamkowych już po modernizacji

Temat dnia, Wiadomości

Plac zabaw przy zbiegu ulic Parkowej i Zielonej na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich przeszedł modernizację. Zamontowano nowe urządzenia zabawowe i piaskownicę, ułożono nową nawierzchnię w postaci amortyzujących i bezpiecznych mat, odnowiono też ogrodzenie. Zadanie zostało zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt modernizacji placu zabaw został wybrany do realizacji przez mieszkańców osiedla „Podzamcze” w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, zdobywając największą liczbę głosów (ponad 700).

Zużyte urządzenia zabawowe usunięto, a na ich miejsce zamontowano nowoczesne przyrządy do zabaw i rekreacji. Są to: huśtawka podwójna, bujak, zadaszona piaskownica, pomost i drabinka. Na placu postawiono też nową tablicę z regulaminem. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznej, amortyzującej upadki nawierzchni mat poliuretanowych, które ułożono w strefach urządzeń zabawowych. Ogrodzenie placu zabaw zostało odnowione i pomalowane.

W tym roku także w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego urządzenia zabawowe zamontowano przy Miejskim Przedszkolu nr 10. Od sierpnia przedszkolaki mają do dyspozycji dwanaście urządzeń do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

fot. UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco