GłównaPo godzinachŚwiatowy Dzień Ziemi. "Świat bez plastikowych zanieczyszczeń"

Światowy Dzień Ziemi. „Świat bez plastikowych zanieczyszczeń”

-

Prawie trzy czwarte odpadów opakowaniowych z papieru i tektury w województwie mazowieckim jest poddawanych recyklingowi. W przypadku opakowań z tworzyw sztucznych, do ponownego przetwarzania trafia 30 proc. – tak wynika z danych zebranych przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: „End Plastic Pollution”. Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

- R E K L A M A -"))

źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A