Pogrzeb ks. prał. Władysława Stradzy

Wiadomości

W poniedziałek 9 kwietnia zmarł ks. prał. Władysław Stradza. Dziś (12 kwietnia) o godz. 11:00 w kościele par. św. Józefa w Płocku odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Rozpocznie je Msza Święta w kościele par. św. Józefa w Płocku sprawowana pod przewodnictwem bp. Piotra Libery o godz. 11.00. Poprzedzi ją różaniec za zmarłego o godz. 10.00. Natomiast po Mszy Świętej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie przewieziona na cmentarz w al. Kobylińskiego w Płocku i złożona w grobowcu Kapituły Katedralnej Płockiej.

Ks. prał. Władysław Stradza miał 83 lata. Urodził się w 1935 r. w parafii Słubice, święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. Jako młody ksiądz pracował w Pomiechowie, Sulerzyżu, Sońsku, Łopacinie. W 1972 roku został mianowany pierwszym proboszczem parafii w Gąsocinie.  W kolejnych latach posługi był jeszcze proboszczem parafii w Wyszogrodzie i Płocku.

Ks. Stradza w połowie lat 80. pełnił m.in. funkcję diecezjalnego referenta do spraw duszpasterstwa ludzi pracy. Od 1993 do 2006 roku był dziekanem dekanatu płockiego wschodniego.

W 1995 roku otrzymał godność kapelana Ojca Świętego, a rok później został kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej. W 2006 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Płocku.

 

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco