Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierowcom

Temat dnia, Wiadomości

Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zwracają uwagę.

W piątek 2 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku w miejscowości Wkra  zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audii, którego tor jazdy wskazywał, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. 30 –letni kierujący znajdował się                w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W niedziele 4 kwietnia w miejscowości Opinogóra policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w niedzielę w miejscowości Młock policjanci z PP w Ojrzeniu zauważyli pojazd m-ki Fiat Marea, który korzystał ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Policjanci podjęli czynności zatrzymania pojazdu do kontroli jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas jazdy 23-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Ponadto został zatrzymany i osadzony w KPP Ciechanowie do wyjaśnienia.

Motocykliści rozpoczęli już swój sezon. W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Ojrzeń zatrzymali do kontroli 34-letniego mężczyznę kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, blisko 2,5 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto przewoził motocyklem pasażera.

We wtorek 6 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku podczas kontroli ujawnili pojazd m-ki Audii, którego 18-letni kierujący posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również we wtorek 6 kwietnia policjanci WRD grupy SPEED w miejscowości Kraszewo zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą pojazdem Toyota, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco