Polki coraz odważniejsze. Co trzecia chce żyć aktywniej

Po godzinach

Według Polek, aktywna kobieta we współczesnym świecie to taka, która ma pasje i zainteresowania (37 proc. odpowiedzi), udziela się towarzysko i poszukuje nowych form rozrywek (25 proc.), regularnie uprawia sport (22 proc.) oraz pracuje zawodowo (16 proc.). Co trzecia spośród 1434 respondentek badania „Polki o sobie” deklaruje, że chce żyć aktywniej i odkryć hobby, które pozwoliłoby jej na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu.

Wyniki badania „Polki o sobie” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że współczesne kobiety poszukują nie tylko satysfakcji w życiu zawodowym, ale również na gruncie prywatnym. Liczy się dla nich jakość i forma spędzania wolnego czasu, stąd pęd do poszukiwania nowych pasji, próbowania niestandardowych rozrywek, a nawet testowania sportów ekstremalnych.

Wśród wyzwań na bieżący rok, 36 proc. z 1434 respondentek badania, wskazuje na potrzebę znalezienia nowej pasji, która daje szansę na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu. Na drugim miejscu Polki wymieniają spróbowanie nowej aktywności fizycznej (29 proc. odpowiedzi), w tym również sportów ekstremalnych. Dla 19 proc. kluczowym celem jest zmiana pracy, a dla 16 proc. znalezienie lub zmiana partnera.

Polki są coraz odważniejsze w próbowaniu oryginalnych rozrywek i sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Są aktywne, szukają ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, kobiety głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią .– zauważa Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dla Pań, oprócz prowadzenia aktywnego trybu życia, ważne jest również zdrowe odżywianie – jak twierdzi 27 proc. respondentek oraz znalezienie pasji – 19 proc. wskazań. Dla 12 proc. kobiet lepsze życie to zrobienie jakieś zmiany w swoim wyglądzie, a 5 proc. respondentek uważa, iż większą satysfakcję z życia można osiągnąć nie narzekając.

Mimo chęci prowadzenia aktywnego życia, respondentki badania „Polki o sobie” wskazują, że brakuje im najbardziej czasu na przyjaciół (39 proc.) i rozrywkę (27 proc.) oraz na partnera, rodzinę i dom (25 proc.).

Panie deklarują, iż gdyby dysponowały dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałyby go chętnie na rozrywki, których zawsze chciały spróbować (35 proc.) i wymarzoną podróż (27 proc.). Dla 23 proc. byłyby to oszczędności „na czarną godzinę”, a dla 15 proc. budżet na wymianę garderoby.

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco