Ponad 2,3 mln zł z budżetu Mazowsza na inwestycje w szpitalu w Ciechanowie

Temat dnia, Wiadomości

Decyzją radnych województwa szpital wojewódzki w Ciechanowie otrzyma na ten rok dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie ponad 2,3 mln zł zostanie przeznaczone na zakup nowego sprzętu oraz inwestycje.

 Jeśli tylko pojawiają się dodatkowe środki, staramy się je przesuwać na inwestycje, zauważa marszałek Adam Struzik. – Dzięki nim szpital w Ciechanowie zakupi dodatkową aparaturę medyczną. Kontynuowane będą także inwestycje, w tym również i ta dotycząca utworzenia ośrodka udarowego. 

 W sumie dzięki decyzji radnych szpital wojewódzki w Ciechanowie otrzyma w tym roku dodatkowe 2,3 mln zł.

Wśród nowych zadań na ten rok pojawił się zakup aparatury medycznej dla oddziałów: urologicznego, położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego, laryngologicznego, kardiologicznego i chirurgii ogólnej oraz centrum rehabilitacji, pracowni serologicznej z bankiem krwi, zakładu patomorfologii i pracowni endoskopowej.

Dzięki wsparciu z budżetu województwa w wysokości ponad 1,8 mln zł placówka zakupi m.in. wirówkę do kończyn górnych, aparat do magnetoterapii, wannę do masażu kończyn górnych, skaner laserowy z sondą, urządzenie do rozmrażania osocza, myjnię endoskopową dwustanowiskową, videogastroskop z torem wizyjnym, videokolonoskop, aparat USG, aparaty KTG, respirator noworodkowego, mikroskop operacyjny, aparat do echo serca i myjnię do sondy.

Ponadto w placówce kontynuowane będą prace związane z tworzeniem ośrodka udarowego, na co szpital otrzymał dodatkowo 526 tys. zł. Tym samym całkowita wartość tego zadania wyniesie prawie 8 mln zł.

Fot. SSzW Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco