Prace w pobliżu „Klasztorka” zakończone. Kierowcy mogą korzystać z parkingu

Wiadomości

Na miejskiej działce w pobliżu kościoła parafii św. Tekli przy ul. Augustiańskiej zakończyły się prace związane z utworzeniem parkingu wraz z dojazdem. Dziś nastąpi oficjalny odbiór inwestycji. Kierowcy już wkrótce będą mogli korzystać z miejsc postojowych.

W ramach zadania powstały 32 stanowiska postojowe oraz miejsce dla karawanu. Otoczenie parkingu zostało uporządkowane, pojawiły się ławki i kosze na śmieci.
Zarówno parking, jak i prowadzący do niego dojazd, został wykonany z zastosowaniem technologii krat parkingowych z tworzywa sztucznego. Krata w granicach parkingu ma być przerośnięta trawą, by wizualnie wtopiła się w otoczenie parkowe. Z kolei krata na drodze dojazdowej i na miejscu postojowym dla karawanu została wypełniona kruszywem. Miejsca parkingowe oddzielone są specjalnymi znacznikami. Poza tym wymieniono nawierzchnię alejek – położono nawierzchnię mineralną. Powstała również alejka zupełnie nowa – wzdłuż wydeptanego przez pieszych szlaku. Wykonano ją z kruszyw kamiennych. Podobne nawierzchnie stosowane są w parkach zabytkowych np. w Łazienkach Królewskich czy warszawskim Ogrodzie Krasińskich.  Na schodkach oraz głównej alei prowadzącej do bramy kościoła, od strony ul. Orylskiej są nawierzchnie z płyt betonowych.
W planach miasto ma również oświetlenie alejek i parkingu. Zaplanowano iluminację bramy i drzew oraz wpusty deszczowe w drodze dojazdowej do stadionu miejskiego.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco