Radarowe wyświetlacze prędkości na ul. Sienkiewicza

Temat dnia, Wiadomości

Na ul. Sienkiewicza zamontowano dwa urządzenia, które mierzą prędkość przejeżdżających samochodów. Radary pokazują kierowcom w czasie rzeczywistym z jaką prędkością jadą.

Radary mierzą prędkość z dokładnością do 1 km/h. Zostały zamontowane do istniejących na ul. Sienkiewicza lamp oświetleniowych. Pierwszy na wysokości posesji nr 67 wyświetlaja prędkość pojazdów jadących od skrzyżowania z ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Sienkiewicza, drugi zainstalowano na wysokości posesji nr 12 (wyświetla prędkość pojazdów jadących od skrzyżowania ul. Tatarskiej w kierunku ul. Sienkiewicza).

Wyświetlacze zostały zamontowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pełnią też funkcję informacyjną oraz ostrzegawczą.

Na ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania z ul. 17 Stycznia do skrzyżowania z ul. Fabryczną) obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na tym odcinku miasto wprowadziło też ograniczenie ruchu dla pojazdów ciężarowych. Od lipca 2020 obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 ton.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze w 2019 r. przy skrzyżowania ulic Sienkiewicza oraz Powstańców Warszawskich miasto zamontowało wyspę rozdzielającą kierunki ruchu pojazdów, co stworzyło bezpieczną strefę oczekiwania dla pieszych.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco