Radna wnioskuje: ”Idziesz na zakupy. Nie zostawiaj psa pod sklepem”

Temat dnia, Wiadomości

Radna Rady Miasta Ciechanów Magdalena Grelik-Grodecka zwróciła się z wnioskiem do Prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego z prośbą o przeprowadzenie przez Straż Miejską akcji prewencyjnej p.t ”Idziesz na zakupy. Nie zostawiaj psa pod sklepem”.

Na wniosek i prośbę zaniepokojonych mieszkańców, którym nieobca jest troska o losy zwierząt w naszym mieście, zwracam się z prośba o przeprowadzenie przez Straż Miejską akcji prewencyjnej p.t. ”Idziesz na zakupy. Nie zostawiaj psa pod sklepem”.

Akcja skierowana jest do właścicieli czworonogów, którzy idąc na zakupy, biorą jednocześnie psa na spacer. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom Ciechanowa, jaką traumą, stresem, dyskomfortem dla zwierzęcia jest długotrwałe pozostawienie go przywiązanego do barierki, czy słupa, przed sklepem, a także zachęcenie ludzi do  codziennych spacerów z psem, które będą czasem poświęconym tylko pupilowi, a nie czasem załatwiania tysięcy innych spraw.

Ponadto  zdarzają się sytuacje, ze właściciele są tak zajęci robieniem zakupów, że zapominają o  psie, który stoi pod sklepem, w pełnym słońcu, na krótkiej smyczy, bez możliwości napicia się wody. Częste są też przypadki, że ludzie wracają do domu bez swojego pupila.  Wtedy taki pies trafia niestety do schroniska i  w nim pozostaje, bo jego właściciel wstydzi się go później odebrać.

Dlatego uważam za zasadne przeprowadzenie takiej akcji w naszym mieście. – czytamy we wniosku

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco