Rozbili skarbonkę w centrum Ciechanowa – złapała ich Policja

Na sygnale, Temat dnia

Ciechanowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży oraz włamań do sklepów i miejskiej skarbonki. Dwie osoby już usłyszały zarzuty. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Ciechanowie na osiedlu bloki doszło do kradzieży  z włamaniem do sklepu, skąd sprawcy ukradli artykuły spożywcze o wartości około 200 złotych oraz pieniądze o wartości blisko 1000 złotych. Dodatkowo sprawcy usiłowali włamać się do dwóch innych sklepów uszkadzając tym samym witryny sklepowe. Tej samej nocy Ci sami sprawcy ukradli skrzynkę pocztową na listy. Policjanci kilka godzin po zgłoszeniu ustalili sprawców. Są to czterej nastolatkowie, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz Ciechanowa. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że wytypowane osoby brały udział również w kradzieży z włamaniem do skarbonki umieszczonej w centrum Ciechanowa. W nocy z soboty na niedzielę sprawcy zbili szybę w skarbonce a następnie ukradli 4 tysiące złotych.

Dwóch sprawców już usłyszało zarzuty to 17-letni mieszkańcy powiatu ciechanowskiego.

Funkcjonariusze łącznie przedstawili 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, w których brali udział nastolatkowie.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco