Uwaga! Będą utrudnienia, ruszyły prace przed dworcem

Wiadomości

Dzisiaj (12 marca) W Ciechanowie rozpoczynają się prace budowlane przed dworcem kolejowym. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rusza inwestycja, która obejmuje m.in. budowę park&ride z ponad 200 miejscami parkingowymi, odnowienie skweru z fontanną i zagospodarowanie otoczenia.
W związku z tym – uwaga kierowcy – od dziś wyjazd spod dworca na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. 17 Stycznia nie będzie możliwy. Będzie można wyjeżdżać tylko w ulicę Sienkiewicza.

Utrudnienia dotyczą również komunikacji miejskiej – autobusy ZKM będą zatrzymywały się na okolicznych przystankach, nie wjadą pod sam dworzec.
Od 12 marca lokalizacje przystanków zmienione zostaną w następujący sposób:

– przystanek dla linii jadących w kierunku wiaduktu, tj. linii 1, 4, 5, 7, zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza w okolice apteki

– przystanek dla linii jadących w kierunku ul.17 Stycznia, tj. linii 0, 4, 5, 9, zostaje przeniesiony na ul.17 Stycznia – za skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza

– przystanek dla linii jadących w kierunku ronda Kaprala Józefa Grzesia, tj. linii 1, 10, zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza – za skrzyżowaniem z ul. 17 Stycznia

– przystanek dla osób wysiadających z autobusów linii 0 i 7 zostaje przeniesiony na ul. Sienkiewicza – za skrzyżowaniem z ul.17 Stycznia  (przystanek dla linii 1,10).

Zawracanie i postój dla linii 0 i 7 przewidziano na terenie dawnego bazarku (wjazd od ul. Sienkiewicza w bramę główną).

Pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc osoby (obecnej w okolicach dworca) która pokieruje do właściwego przystanku. Zapewnienie takiej pomocy zaoferował wykonawca inwestycji w park&ride.
ZKM, również od poniedziałku, wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Są one związane ze zmianami w rozkładzie jazdy pociągów – w dni powszednie kursowanie linii autobusowych „0” i „7” będzie dostosowane do tych korekt w następujący sposób:

– linia „0” – odjazd z DW. PKP o godz. 18.00 zmieniony na  godz. 18.15

– linia „0” – odjazd z DW. PKP o godz. 19.00 zmieniony na godz. 19.05

– linia „7” – odjazd z DW. PKP o godz. 21:15 zmieniony na  godz. 21:22.

Urząd Miasta prosi kierowców o stosowanie się do znaków drogowych oraz przypomina, że nie należy parkować w całej części przed dworcem, vis a vis budynku. Jest jednak wciąż dostęp do obszaru przy torach – między peronem a terenem przyległym do hali targowej.
Utrudnienia potrwać mają około czterech miesięcy.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco