Kolejny nabór do WOT. Ochotnicy dostaną 1460 zł

Wiadomości

Wielu młodych mężczyzn z powiatu mławskiego otrzymało tuż przed świętami pisma z Wojskowej Komisji Uzupełnień w Ciechanowie. Rozpoczął się kolejny nabór ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Dla zainteresowanych obroną kraju przewidziano przeszkolenie wojskowe. WKU oferuje ok. 1460 zł za odbycie szkolenia podstawowego oraz ok. 500 zł dla szeregowego za szkolenia weekendowe.
Ochotnicy z naszego powiatu mogą zgłosić się do służby w 5 Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.
Dane kontaktowe punktu informacyjnego dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej: tel. 261 341 504, e-mail: wkuciechanow@ron.mil.pl.
Misją WOT- jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych ma być obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od jednego roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.
Pierwsze sześć brygad jest już w trakcie formowania, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć – w 2019 roku.

3 komentarze do “Kolejny nabór do WOT. Ochotnicy dostaną 1460 zł”

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco